Změny v dopravě 2022:...

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@autoskolaking.cz
Facebook Youtube

Vyhrazené pruhy

Městská a obecní policie bude moci na místě pokutovat přestupky související s neoprávněným užitím vyhrazeného jízdního pruhu. Cílem je posílit kontrolu a zamezit blokování cest, které jsou určeny autobusům hromadné dopravy, ta­xíkům či policejním, hasičským a záchranářským vozidlům.

Parkování pro invalidy

Za neoprávněné parkování na místě vyhrazeném pro invalidy nebo zneužití parkovacího průkazu pro tyto osoby se vedle pokuty nově zapíše ztráta dvou bodů v bodovém hodnocení řidičů.

Objíždění cyklistů

Řidič bude při předjíždění cyklisty povinen dodržet bezpečný boční odstup vozu, nákladu či přívěsu nejméně 1,5 metru. U pozemních komunikací, kde je nejvyšší
dovolená rychlost maximálně 30 km/h, platí odstup nejméně metr.

Zákaz pivních kol

Platit začne zákaz požití alkoholických nápojů či jiných návykových látek přepravovanými osobami aktivně se podílejícími na jízdě (tzv. beer bike, pivní kola). Pivní kola již dříve zakázala Praha v širším centru města.

 

Řidičák na traktor

Bude možné řídit traktory také s řidičským oprávněním skupiny C, a to i uděleným v zahraničí. Cílem je vyřešit problém s nedostatkem pracovních sil v zemědělství a lesnictví.

Odtah na návrh obce

Obce budou mít nově možnost iniciovat řízení o odstranění vraku z veřejně přístupné účelové komunikace. Dosud měl tuto možnost pouze vlastník komunikace.

Pokuta za nezvážení

Horní hranice pokuty ukládané na místě řidičům nákladních aut, kteří se odmítnou podrobit nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení, se zvedne z 30 000 korun na 100 000 Kč. Cílem je zmírnit rozdíl mezi postihem za přetížení vozidla a za odmítnutí podrobit vozidlo kontrolnímu vážení.

Dosud se řidičům mnohdy vyplácelo odmítnout vážení než jej podstoupit a dostat pokutu za překročení hmotnostních limitů, jejíž výše se vypočítává podle míry překročení těchto limitů.

 
Zpět na výpis novinek

Autoškola King video poradna

zqNXKtLEdX.PNG

Jak vybrat autoškolu?

AwXSUQ9CrB.PNG

Parkování podélně

lj7xf7GGmO.jpg

Výhody řízení vozidla s automatem

WBqjvZsWIa.PNG

Parkování pozadu - výhody

ekAY0WglxU.png

Parkování pozadu

zRJUchKKHE.png

Jak zaparkovat?

kmxZbBEx0J.png

Jak řešit autonehody?

wx7JJvzFm4.png

Jak přepravovat děti v autě?

7CAh6CLp50.PNG

Příprava na zimu

MAx0ThoINW.PNG

Autoškola ve 2 minutách

OIZIATEhI5.png

Jednoduchý rozjezd do kopce