Novinky

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@autoskolaking.cz
Facebook Youtube
Změny v dopravě 2022: Předjíždění cyklistů na 1,5 metru, vyhrazené pruhy, traktor se k. C a další

Vyhrazené pruhy Městská a obecní policie bude moci na místě pokutovat přestupky související s neoprávněným užitím vyhrazeného jízdního pruhu. Cílem je posílit kontrolu a zamezit blokování cest, které jsou určeny autobusům hromadné dopravy, ta­xíkům či policejním, hasičským a záchranářským vozidlům.

e-dálniční známka při změně registrační značky:

Pokud již máte zakoupenou e-vinětu a měníte registrační značku (například z důvodu ztráty) stačí jen na edalnice.cz vyplnit Avízo o změně SPZ a pak zaslat na epodatelna@edalnice.cz kopii velkého technického průkazu, kde je tato změna uvedena. Případně přes datovku ws5mh9w nebo poštou na SFDI Sokolovská 278 190 00 Praha 9

V Paříži už jen třicítkou

V centru Paříže už plynový pedál nesešlápnete, s výjimkou několika málo bulvárů. Starostka metropole Anne Hidalgová tak plní jeden ze svých předvolebních slibů, na němž se dohodla se spojenci ze strany Zelených. Hlavním argumentem pro snížení rychlosti je bezpečnost chodců – podle studie, kterou radnice používá, je riziko úmrtí chodce při srážce s vozem v 50kilometrové rychlosti 80 procent, při snížení na 30 km/h ale klesá na 10 procent.

Od června 2021 budete moci zažádat o výměnu řidičáku jednoduše přes internet.

Podívejte se jestli Vám náhodou letos nekončí platnost řidičského oprávnění. Pokud ano, tak od června 2021 budete moci zažádat o jeho výměnu jednoduše přes internet. Více o tom jak na to se dozvíte třeba na webu https://dabpraha.rozhlas.cz/ridici-se-konecne-dockaji-od-zacatku-cervna-si-budou-moci-zazadat-o-vymenu-8502957

Zaznamenali jste, že "zelená karta" doklad o pojištění vozidla již není zelená a má jen jednu stranu

Je to hlavně z důvodu jednoduchosti vytištění této karty z emailu od Vaší pojišťovny a můžete si jí také vytisknout opakovaně, pokud kartu ztratíte a podobně.

Všimli jste si, že "technický průkaz" (velký techničák - TP) již má rozměr A4 a ne dlouhého skládací

Je to hlavně z důvodu GDPR, kdy se dozvíte maximálně jediného předchozího majitele, kdy v TP na tuto informaci již máte pouze dvě okénka k zapsání vlastníka či provozovatele vozidla a tím se i TP zmenšil na velikost A4.

Prodloužení platnosti řidičských a profesních průkazů

Evropský parlament schválil prodloužení platnosti řidičských průkazů nebo průkazů profesní způsobilosti, které propadly nebo propadnou v období od 1. 9. 2020 do 30. 6. 2021 (tzv. Omnibus II). Platnost je prodloužena o 10 měsíců a bude platná v celé Evropské unii. Nařízení mohou občané využívat od 6. března 2021.

Od poloviny roku 2021 již nebude potřeba evidenční prohlídka při převodu

Od poloviny roku 2021 již nebude potřeba evidenční prohlídka při převodu vozidla na jiného vlastníka – lhůta evidenční prohlídky se posune na 2 roky – bude tedy stačit pravidelná STK. Dále pak bude umožněno elektronickou cestou podat žádost o přepis vozidla na nového majitele

Přichází elektronická dálniční známka!

Řidiče osobních automobilů čeká na českých zpoplatněných úsecích dálnic od 1. ledna 2021 revoluční změna! Končí éra lepení papírových dálničních kupónů. Ty nahradí nová elektronická dálniční známka. Koupíte ji online, v síti obchodních míst nebo prostřednictvím samoobslužných kiosků.

Platnost řidičských průkazů se prodlužuje do 31.3.2021

Ministerstvo dopravy se domluvilo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s propadlým průkazem tak mohou dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty. Ministerstvo navíc navrhuje prodloužení platnosti řidičských průkazů do 31. 3. 2021.

Skútr 125 ccm nemůžete řídit všude se sk. B

Skútr 125 ccm nemůžete řídit všude se sk. B. Není to v EU stejné, jak u nás! Například na Slovensku je podmínka vlastnit řidičský průkaz min 2 roky, v Polsku či Španělsku 3 roky a například v Itálii, Francii či Rakousku je nutné několikahodinové doplňkové školení (navíc určšné výhradně pro tamní občany nebo dlouhodobě pobývající cizince)

Škola tachografu

Provozujete vnitrostátní nebo i mezinárodní dopravu? Provozujete vozidla, která musí být vybavena tachografy? Nevíte, zda porušují vaši řidiči některá nařízení v autodopravě?

Propadlý řidičský průkaz, profesní průkaz a STK platí ještě 7 měsíců

EU vydala nařízení č.2020/698, kterým se stanoví zvláštní a dočasná opatření s ohledem na Covid19, kdy začíná i v ČR platit toleranční období sedmi měsíců na doklady i STK propadlé mezi 1. únorem a 31. srpnem. Jedná se o celoevropské nařízení. Prodloužení lhůty se nevztahuje na kartu řidiče do tachografu.

Nově máme výdejní místo Uloženka, Geis a Mall přímo v autoškole!

Díky skvělé poloze naší kanceláře jsme se stali výdejním místem Uloženky, Mall a Geis.

Pojišťovny odpustí propadlou technickou, pokud nestíháte STK (koronavirová doba)

Pojišťovny během vyhlášeného nouzového stavu a ještě dva měsíce po jeho skončení nebudou při likvidaci pojistných událostí z havarijního pojištění přihlížet k propadlému datu technické kontroly, pokud vypršela v období nouzového stavu. Prohlášení od České asociace pojišťoven

Povinná výbava v Evropě a dalších států kolem nás.

Víte jaká je povinná výbava v Evropě a dalších států kolem nás? Dávejte pozor, pokud jen těmito státy projíždíte - viz foto

Absolvovali jsme se žáky kurz Bezpečně na motorce!

Absolvovali jsme se žáky kurz Bezpečně na motorce! Dne 7.5.2016 absolvovali žáci Autoškoly KING (v Panenském Týnci na letišti) pod dohledem instruktorů autoškoly a BNM - kurz Bezpečně na motorce-Akademie. Tyto kurzy organizujeme společně s Bezpečně na motorce-Akademie, jako vyšší ovládání motocyklu. Více info v aktualitě

Získejte online informace o stavu Vašeho bodového konta a platnosti STK

Od 1.4.2019, pokud jste majiteli datové schránky, tak Vám do schránky bude chodit informace (dva měsíce předem) ohledně končící platnosti STK Vašeho vozu, pokud jste jeho vlastníkem či provozovatel. Dále jako majitelé datové schránky pak na portálu https://obcan.portal.gov.cz/prihlaseni můžete online sledovat stav Vašeho bodového konta.

Od 1.10.2018 záchranná ulička podle vzoru EU

Od 1.10.2018 se nově u nás tvoří "záchranná ulička" podle vzoru okolních států EU. Obrázek Vám určitě pomůže. Povinnost vytvořit uličku musíte vždy, když se tvoří kolona.

Povinná výbava vozidla od 1.10.2018

Od 1.10.2018 začnou platit změny v povinné výbavě vozidla. Nebude nutné v autě povinně vozit žárovky nebo pojistky. Vozit rezervní kolo nemusejí vozidla s pneumatikami, které umožňují dojet, a zároveň indikují defekt.

Nové označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU

Od 12.10.2018 dochází k jednotnému označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU, aby již nedocházelo k omylům při natankování špatného paliva. Nebojte i mimo nové označení bude u nás zachované také označení, které už léta známe.

Pavel Greiner v reportáži Praha TV

Televize Praha TV oslovila našeho majitele Pavla Greinera, aby popsal, jak probíhá výcvik řidičů na auta od 15 let. Možná se budete divit.

Pozor na kameru ve Vašem autě!

Věděli jste, že v některých státech EU i mimo EU je zakázáno používat kameru v autě? Například v Rakousku z důvodu zákona o osobních údajů kamera musí být sundána nebo přelepena snímací část kamery. Netýká se kamer, které jsou přímo nainstalované a homologované na vozidle z výroby (například parkovací kamera apod..)

Doplňková šipka na semaforu není prioritní!

Máme tu další video ze série NEDĚLEJTE CHYBY. Tentokrát k doplňkové šipce. Doplňková šipka NENÍ prioritní! Věděli jste to?

Prioritní šipka není vždy prioritní

Nedělejte chyby. Prioritní šipka není vždy prioritní (situace vůči chodcům). Koukněte na naše krátké instruktážní video.

Jak přepravovat děti v autě

Mnoho z Vás se na nás obrací s dotazem, jak přepravovat děti v autě. Připravili jsme pro Vás jednoduché video, kde Vám na vše odpovídáme.

Registrace vozidel od 1.6.2017

Nově lze všechny operace a sounáležitosti související s administrativními úkony v registru vozidel vyřešit na kterémkoliv registru vozidel v rámci celé České republiky. Jakmile tedy koupíte nové auto nebo motorku, můžete si jí zaregistrovat na kterémkoliv úřadu. Zároveň vám kdekoliv vydají i registrační známku na přání nebo zaevidují jakoukoliv změnu v registru. Stejně tak lze vyřídit i dočasné vyřazení vozidla z provozu nebo trvalé vyřazení v případě zániku.

Autoškola King video poradna

zqNXKtLEdX.PNG

Jak vybrat autoškolu?

AwXSUQ9CrB.PNG

Parkování podélně

lj7xf7GGmO.jpg

Výhody řízení vozidla s automatem

WBqjvZsWIa.PNG

Parkování pozadu - výhody

ekAY0WglxU.png

Parkování pozadu

zRJUchKKHE.png

Jak zaparkovat?

kmxZbBEx0J.png

Jak řešit autonehody?

wx7JJvzFm4.png

Jak přepravovat děti v autě?

7CAh6CLp50.PNG

Příprava na zimu

MAx0ThoINW.PNG

Autoškola ve 2 minutách

OIZIATEhI5.png

Jednoduchý rozjezd do kopce

Nové jednoduché parkování podélné - HOW TO PARALLEL PARK