JAK ZAPARKOVAT

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@autoskolaking.cz
Facebook Youtube

Jak zaparkovat - podélné parkování ve 3 krocích

 

Magazín Žena v autě.cz je tu proto, aby boural mýty, že jsou ženy špatné řidičky. Není to pravda! Faktem však také je, že podélné parkování bývá častý strašák pro mnohé řidičky (i řidiče). Není důvod mít strach. Ve spolupráci s autoškolou King jsme pro vás připravili „zlaté“ tři rady, jak úspěšně zaparkovat.

1.

Základem je být v klidu a bez stresu si najít místo, kde je možné zaparkovat vzhledem k velikosti vozidla. Potřebujete místo na jedno a půl vozidlaPravou směrovkou při tom upozornit i další vozidla za vámi, že budete chtít parkovat.

2.

Až najdete vhodné místo, zastavíte své vozidlo vedle auta, které stojí před vybraným místem. Hlídejte si, abyste měli zrcátka vedle zrcátek druhého vozu. Myslete na to, že auto může být jinak dlouhé.

Zařaďte zpátečku a otočte volant co nejvíce doprava. Nepřidávejte plyn, pouze regulujte rychlost spojkou a auto bude couvat pomalu samo. Druhou nohu mějte u brzdy, nikdy ne u plynu. Každé auto se vám rozjede i pouze na spojku.

3.

Až uvidíte skrz prostřední sloupek (u spolujezdce) zadní část vozidla před vámi a budete v úhlu cca 40 stupňů, zastavte a dejte volant do polohy rovně (otáčka a půl). Nyní pouze pomocí spojky couvejte cca 30 cm k obrubníku.

Až uvidíte skrz přední sloupek spolujezdce zadní část vozidla před vámi a budete zadním kolem 30 cm od obrubníku, zastavte a otočte volant na doraz doleva a couvejte.

Vozidlo se bude kopírovat podél obrubníku až do úplného srovnání vozidla na požadované místo. Pomáhá, když si sklopíte zrcátko u spolujezdce směrem dolů tak, abyste viděli obrubník a zadní kolo vozu.

Pamatujte:

Na zaparkovaní máte vždy čas.

Vždy si najděte takové místo, ať na parkování máte klid.

Nenechte se znervóznit nedočkavým řidičem za vámi.

Opakování je matka moudrosti, proto nepropadejte panice při prvním neúspěšném pokusu! Nikdo učený z nebe nespadl 

Žena v autě.cz a autoškola King vám přeje šťastné kilometry!

 

 

Autoškola King video poradna

zqNXKtLEdX.PNG

Jak vybrat autoškolu?

AwXSUQ9CrB.PNG

Parkování podélně

lj7xf7GGmO.jpg

Výhody řízení vozidla s automatem

WBqjvZsWIa.PNG

Parkování pozadu - výhody

ekAY0WglxU.png

Parkování pozadu

zRJUchKKHE.png

Jak zaparkovat?

kmxZbBEx0J.png

Jak řešit autonehody?

wx7JJvzFm4.png

Jak přepravovat děti v autě?

7CAh6CLp50.PNG

Příprava na zimu

MAx0ThoINW.PNG

Autoškola ve 2 minutách

OIZIATEhI5.png

Jednoduchý rozjezd do kopce