JAK ŘÍDIT S AUTOMATEM

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@autoskolaking.cz
Facebook Youtube

Jak řídit s automatem

Řízení auta je „multitasking“. Dělat více věcí najednou – my ženy přece umíme, nebo ne? .-) Zorientovat se v provozu, hlídat si cestu a ostatní účastníky silničního provozu, řídit a ještě do toho neustále myslet na řazení. To jsou všechno věci, které každá začínající řidička musí zvládnout, a to tzv. naráz – v jeden okamžik. Pro spoustu potenciálních řidiček ale i řidičů mohou být právě tyto počátky řízení silně stresující. Pro ty, kteří mají z řízení s manuální převodovkou obavy, je tady automat.

Většina automatických převodovek má 4 polohy:

P – parkování

R – zpátečka

N – neutral

D – drive, jízda

Výhody automatu

Díky automatu se můžete plně věnovat silničnímu provozu. Nedochází ke stresovým situacím jako např. zhasnutí motoru na křižovatce, nebo při prudkém sešlápnutí brzdy, couvnutí auta při rozjezdu do kopce. Také popojíždění v kolonách je díky automatu mnohem pohodlnější.

Někdy je potřeba rychle předjet jiné auto, nebo se zkrátka rychleji rozjet. I tyto situace automatická převodovka zvládá s přehledem. Při prudkém sešlápnutí plynu auto okamžitě podřadí a auto akceleruje. V tomto je to srovnatelné s manuální převodovkou.

Mýtus o automatu

Nesmrtelným mýtem o automatu je tvrzení, že auto s automatickou převodovkou má vyšší spotřebu než manuální.

Naopak! Auta s automatem mají nižší spotřebu než u manuálních převodovek a navíc šetří motor.

Společně s autoškolou King věříme, že vám jízda s automatem půjde jako po másle. Vždyť si dnes řidičák můžete udělat právě jen na řízení auta s automatickou převodovkou. Přejeme vám šťastné kilometry!

 

 

 

Autoškola King video poradna

zqNXKtLEdX.PNG

Jak vybrat autoškolu?

AwXSUQ9CrB.PNG

Parkování podélně

lj7xf7GGmO.jpg

Výhody řízení vozidla s automatem

WBqjvZsWIa.PNG

Parkování pozadu - výhody

ekAY0WglxU.png

Parkování pozadu

zRJUchKKHE.png

Jak zaparkovat?

kmxZbBEx0J.png

Jak řešit autonehody?

wx7JJvzFm4.png

Jak přepravovat děti v autě?

7CAh6CLp50.PNG

Příprava na zimu

MAx0ThoINW.PNG

Autoškola ve 2 minutách

OIZIATEhI5.png

Jednoduchý rozjezd do kopce

Nové jednoduché parkování podélné - HOW TO PARALLEL PARK